Nástěnka

Nástěnka je určena pro rychlé a efektivní zadávání úloh žákům přímo ve výuce. Žákům může sloužit i pro samostatnou přípravu (např. při absenci či pro žáky, kteří potřebují další procvičování i po projití úloh ve škole).

Učitel ve spodní části svého přehledu (menu Učitel → Nástěnka) vidí aktualizovanou míru postupu žáků. Také se mu ukazuje informace o tom, zda jsou žáci online a které cvičení právě řeší.

Vyučující: sdílení cvičení

  1. Otevřete si příslušné cvičení (jako kdybyste jej sami chtěli řešit).
  2. Klikněte na ikonku „Nasdílet žákům“ (vpravo nahoře v hlavičce cvičení).
  3. Vyberte ze seznamu třídu či třídy, kterým chcete úlohu nasdílet.

Cvičení lze sdílet i z rozpisu cvičení (např. podle typu či tématu). Při označení tlačítka cvičení (např. najetím myší na něj) se ukáže nabídka s možností připnutí cvičení na nástěnku.

Cvičení můžete přidávat i v průběhu práce žáků, můžete například zadat další úlohy žákům, kteří jsou rychlejší.

Jak se žáci ke cvičení dostanou?

  • V rámci určitých předmětů se k nástěnce lze dostat přes menu Třída → Nástěnka.
  • Pokud se žáci nacházejí na centrále (umimeto.org), mohou si z menu Třída zobrazit Přehled úkolů a nástěnek. Ve vrchní části stránky se jim též dynamicky ukazuje odkaz na nástěnku, pokud se nedávno změnil její obsah.
  • Pokud učitel u vybraného cvičení klikne na ikonu zvonku, žákům se na úvodní stránce předmětu ukáže velké upozornění „Nyní řešíme“, které žáka může na konkrétní cvičení jediným kliknutím navést.

Další funkce pro vyučující

Jako vyučující můžete obsah nástěnky tlačítkem zkopírovat na nástěnku jiné třídy. Užitečná je též možnost odebrání všech cvičení najednou či úprava jejich pořadí. Žákům lze též na nástěnku přidat libovolný vzkaz (např. o tom, které cvičení je „bonusové“).

Po využití úloh z nástěnky ve škole je můžete na nástěnce nechat připnuté. Takové úkoly mohou žáci sami dodělat přímo z nástěnky, případně z úloh tlačítkem můžete vytvořit domácí úlohu.

Zpět na rozcestník návodů pro učitele

NAPIŠTE NÁM

Děkujeme za vaši zprávu, byla úspěšně odeslána.

Napište nám

Nevíte si rady?

Nejprve se prosím podívejte na časté dotazy:

Čeho se zpráva týká?

Vzkaz Obsah Ovládání Přihlášení Licence