Umíme pro osobní využití

Pro základní stručnou představu o slouží základní přehled projektu. Tato stránka uvádí informace specifické pro osobní využití – většinou jde o využití žáky, kterým licenci pořídí rodiče, nicméně osobní licence nachází i mnoho dalších využití, např. mezi dospělými, kteří se chtějí zlepšit v angličtině nebo se naučit základy programování.

Způsoby použití

lze využít mnoha různými způsoby:

 • příprava na písemnou zkoušku
 • lepší pochopení učiva právě probíraného ve škole
 • upevnění znalostí, opakování dříve probraných témat
 • samostudium, rozšiřování obzorů
 • přátelské rodinné vědomostní soutěžení, např. formou hry pro více hráčů

Pro přípravu na zkoušky či ujasnění učiva je nejlepší použít textové vyhledávání a přes něj najít příslušné téma. Pro upevnění znalostí a rozšiřování obzorů dobře poslouží doporučující algoritmus , který řešiteli doporučuje cvičení vhodně navazující na dřívější aktivitu. Pro soutěžení lze využít hry pro více hráčů.

Funkce rodinného módu

Pro rodiny jsou dostupné funkce, které jsou analogické učitelskému módu:

 • statistiky postupu
 • domácí úkoly
 • nástěnka

Tyto funkce lze používat i při zakoupení licence pro 1 dítě. Rodič může figurovat v roli správce rodiny, i když sám nemá pro sebe licenci aktivní. Rodič pak nemá volně dostupný přístup k procvičování, ale může plně používat funkcionalitu rodinného módu pro sledování postupu dítěte a zadávání úkolů.

Licence

je přínosné především v případě dlouhodobého, pravidelného procvičování, mj. díky využití principů jako je procvičování s prodlevami (viz pedagogická východiska). Základní licence se prodává na období 1 roku. Je možné nicméně zakoupit i kratší období.

Kompletní obsah systému je možno vyzkoušet i bez registrace či zakoupení licence, nepořizujete tedy zajíce v pytli. Bez platné licence je však počet odpovědí denně omezen.

Se zakoupenou licencí již máte v rámci zakoupeného předmětu neomezený přístup.

Více viz ceník a objednávka, návody k nastavení.

Příprava na přijímací zkoušky

je systém určený především pro průběžné procvičování a důkladné zvládnutí učiva, lze jej ale rozhodně využít i pro přípravu na přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia. Procvičování pokrývá všechny oblasti, které se na zkouškách vyskytují.

Speciální stránka pro přípravu na přijímací zkoušky nabízí výběr témat, která jsou nejvíce užitečná pro přípravu na zkoušky.

Hlavní rozdíly oproti jiným produktům

Procvičování je klíčová součást vzdělávání. Možnosti procvičování nabízí třeba fyzické pracovní listy, nebo různé webové stránky nabízející procvičování v dílčí oblasti. Oproti těmto alternativám nabízí řadu výhod:

 • Velmi široký záběr procvičování (10 předmětů) na jednom místě, s jednotným ovládáním.
 • Okamžitá a automatická zpětná vazba (na rozdíl od pracovních listů, kde je potřeba pracně provádět kontrolu).
 • Vysoká kvalita zadání (na rozdíl od webů, které jsou sice zdarma, ale používají zadání posbíraná od uživatelů).
 • Promyšlený návrh systému postavený na pevných pedagogických základech, metodách umělé inteligence ve vzdělávání a vlastním výzkumu.
 • Pestrá nabídka různých forem procvičování, což pomáhá udržet motivaci.
 • Rozsáhlá škála obtížnosti procvičování – důraz na dostatek lehkých zadání, což dává možnost zažít úspěch a postupně se zlepšovat, současně také dostatek náročných oříšků, které je výzva zvládnout.

Videa

Stručné představení Umíme
Umíme: ukázky obsahu pro 1. stupeň ZŠ
Umíme matiku: ukázky obsahu
Umíme anglicky: ukázky obsahu
Umíme informatiku: ukázky obsahu
NAPIŠTE NÁM

Děkujeme za vaši zprávu, byla úspěšně odeslána.

Napište nám

Nevíte si rady?

Nejprve se prosím podívejte na časté dotazy:

Čeho se zpráva týká?

Vzkaz Obsah Ovládání Přihlášení Licence